Zasady współpracy i formy rozliczeń

Doradztwo prowadzone jest w następujących formach:

Kompleksowa obsługa prawna – jest zalecana klientom prowadzącym działalność gospodarczą. Zapewnia ona ciągłe i pełne zaspokojenie potrzeb Klienta na usługi prawnicze obejmujące doradztwo prawne oraz zastępstwo procesowe, zarówno w zakresie standardowym, jak i nietypowym. Standardem takiej usługi jest stały kontakt z Klientem poprzez dyżury w siedzibie Kancelarii, kontakt mailowy oraz telefoniczny.

Doraźna pomoc prawna – zalecana jest Klientom, którzy nie potrzebują prawnika „na co dzień”, a jedynie do określonego zadania, szczególnie kierowana jest do Klientów, którzy prowadzą lub będą prowadzić spory sądowe. Obsługa świadczona jest wtedy w oparciu o ramową umowę współpracy lub oddzielnego zlecenia.

Porady prawne – udzielane są w siedzibie Kancelarii w godzinach jej urzędowania. Koszt udzielenia porady prawnej jest zwykle ustalany ryczałtowo z góry, w zależności od stopnia skąp likowania zagadnienia prawnego.

Formy rozliczeń

Wysokość oraz forma wynagrodzenia Kancelarii z tytułu świadczenia usług jest każdorazowo ustalana w porozumieniu z Klientem. Propozycja wynagrodzenia uwzględnia stopień zawiłości sprawy oraz przewidywany nakład pracy. Dopasowując się do potrzeb Klientów, Kancelaria proponuje trzy systemy rozliczeń. W zależności od rodzaju zleconego zadania i oczekiwań Klientów, poniżej prezentowane systemy rozliczeń mogą występować w formie mieszanej. Koszt porady prawnej jest zaliczany na poczet wynagrodzenia, jeżeli klient zdecyduje się zlecić Kancelarii prowadzenie sprawy lub inną usługę prawniczą.

System godzinowy - jest to najczęstsza i najbardziej popularna zasada rozliczeń. Wynagrodzenie obliczane w oparciu o stawkę godzinową stanowi iloczyn godzin poświęconych na zlecone zadanie i uprzednio ustalonej stawki godzinowej. W ramach tej formy rozliczeń Klient otrzymuje na koniec każdego miesiąca lub po wykonaniu zleconego zadania szczegółowe zestawienie podjętych przez Kancelarię działań.

System ryczałtowy - ryczałtowa forma rozliczeń obejmuje dostosowane do oczekiwań Klientów stałe wynagrodzenie za zlecone zadanie. W zależności od rodzaju świadczonych usług, w ramach tego systemu przewidujemy następujące warianty ustalania honorarium:

  • bieżąca obsługa prawna – ten system rozliczeń przewiduje stałą kwotę wynagrodzenia za ustaloną liczbę godzin pracy Kancelarii w danym miesiącu. Liczba godzin dostosowywana jest każdorazowo do potrzeb Klienta. Wskazany system pozwala naszym Klientom na optymalizację ponoszonych kosztów obsługi prawnej, albowiem w końcowym rozliczeniu stawka za godzinę pracy Kancelarii w tym systemie jest niższa niż stawka za godzinę pracy w systemie godzinowym.
  • wynagrodzenie za prowadzone postępowania sądowe – w ramach wynagrodzenia za prowadzone postępowania ustalana jest z Klientem stała kwota wynagrodzenia ryczałtowego oraz wynagrodzenie za reprezentowanie na poszczególnych rozprawach, przy czym tak ustalone wynagrodzenie obejmuje również pisma procesowe przygotowywane w toku postępowania.
  • wynagrodzenie za dochodzenie roszczeń pieniężnych – ten system rozliczeń dedykowany jest dla Przedsiębiorców, którzy mają problemy z wyegzekwowaniem należnych im świadczeń wynikających z wystawionych faktur VAT dotyczących bieżącej działalności gospodarczej. System ten pozwala naszym Klientom na minimalizację ponoszonych kosztów obsługi prawnej, albowiem w pewnych sytuacjach wynagrodzenie obejmuje jedynie koszty zastępstwa procesowego, wynikające z Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z 28 września 2002 roku w sprawie opłat za czynności radców prawnych, które są zasądzane w wyroku i podlegają egzekucji od dłużnika.

System success fee - proponowana w ramach tego systemu forma rozliczenia obejmuje ustaloną z Klientem niską kwotę wynagrodzenia ryczałtowego oraz dodatkowe honorarium za pomyślny wynik sprawy.

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez r-team.pl